Oto, co warto wiedzieć o kampaniach Google Ads, jak je prowadzić, optymalizować i co zrobić, by zwiększyć skuteczność reklam w sieci wyszukiwania. Jeśli już masz kampanię google, to być może prowadzi ją dla Ciebie jakaś agencja? Jeśli nie, rozważ taką współpracę, ale zrób to mądrze.

Agencja Google Ads – czym się zajmuje?

Agencja Google Ads to firma specjalizująca się w tworzeniu i zarządzaniu kampaniami reklamowymi w wyszukiwarce Google. Kampanie te nazywane są również kampaniami Google Ads lub reklamami Google Ads. Agencje te oferują usługi profesjonalnej optymalizacji kampanii Google Ads, które pozwalają na osiągnięcie lepszych wyników w wyszukiwarce Google. Kampanie te są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie internetowej oraz na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.

Kampanie Google Ads – sposób na wykorzystanie potencjału Twojej firmy

Kampanie Google Ads to świetny sposób na zwiększenie zasięgu swojej firmy w sieci. Dzięki nim można dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów, którzy poszukują produktów lub usług, które oferuje Twoja firma.Obecnie dla zdecydowanej większości internautów wyszukiwarka Google to strona startowa – miejsce gdzie zaczynają swoje poszukiwania produktów, usług czy też informacji. W związku z tym, jest to idealne miejsce gdzie warto się reklamować. Kampanie Google Ads to reklamy, które pojawiają się na górze i na dole wyników wyszukiwania w Google, a także na stronach internetowych, które uczestniczą w programie reklamowym Google Ads.

Zobacz też artykuł: Strategia marketingowa dla małej firmy

Jak wybrać agencję Google adwords?

Wybór Agencji do prowadzenia kampanii Google Ads to ważna decyzja, która powinna być przemyślana. Istnieje wiele agencji, które oferują prowadzenie kampanii reklamowych w wyszukiwarce Google, jednak nie każda z nich spełni oczekiwania klienta.

Przy wyborze Agencji warto zwrócić uwagę na doświadczenie, które ma ona w prowadzeniu kampanii reklamowych w Google Ads. Ważne jest także, aby agencja zapewniła nam dedykowanego specjalistę ds. reklam internetowych, który będzie dla nas dostępny w razie pytań i wątpliwości. Ważne jest abyś miał pewność, że wybrana agencja zapewni Tobie Ponadprzeciętne wyniki w kampaniach Google ADS. Na rynku jest wiele firm oferujących usługi „prowadzenia kampanii google ads ADWORDS” jednak Tobie nie chodzi o samo prowadzenie kampanii, ale jej skuteczną i efektywną optymalizację.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze agencji jest dostępność raportów oraz regularna komunikacja z jej przedstawicielami. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco śledzić postępy naszej kampanii i w razie potrzeby wprowadzać zmiany.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy agencja oferuje nam pełną kontrolę nad naszymi wydatkami na reklamę w Google Ads. Musimy mieć pewność, że nasze pieniądze zostaną wydane w sposób skuteczny i zgodny z naszymi celami.

Ostatnim ważnym czynnikiem przy wyborze agencji Google Ads jest jej podejście do optymalizacji reklam Powinna ona stosować sprawdzone metody i narzędzia, takie jak analiza słów kluczowych czy testy A/B, aby zapewnić nam jak najwyższą skuteczność reklam.

Podsumowując, wybierając agencję Google Ads, warto zwrócić uwagę na doświadczenie, dedykowanego specjalistę, dostępność raportów i regularną komunikację, kontrolę nad wydatkami oraz podejście do optymalizacji reklam. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza reklama w Google Ads będzie prowadzona w sposób skuteczny i zgodny z naszymi celami.

Agencja Google ADS – co wyróżnia Olinet?

Olinet jest niewielką Agencją Google ADS, dlatego wszystkimi kampaniami Zajmujemy się osobiście: Zofia Jochemska i Szymon Rachut. Czasem zlecamy na zewnątrz przygotowanie tekstów reklamowych lub grafik na banery. Współpracujemy tylko z zaufanymi freelancerami, których znamy osobiście i bierzemy za nich odpowiedzialność. Osobiście opracowujemy strategię optymalizacji i indywidualnie podchodzimy do potrzeb oraz modelu biznesowego każdego klienta.

Przygotowujemy regularnie raporty z wydatków oraz uzyskanych konwersji. Chętnie spotykamy się z naszymi klientami by omówić wyniki i plany na kolejne działania. Elastycznie podchodzimy do ustaleń dotyczących budżetu u oczekiwań klientów.

Podpisujemy umowy bezterminowe z możliwością jednomiesięcznego wypowiedzenia.

Nie obrażamy się gdy ktoś ciągle mówi Google adwords, mimo, że już od kilku lat reklamy google nazywają się Google ADS.

Wiemy że CPC (cost per click) to nie jedyny i nie najważniejszy parametr w kampanii. Postaramy się jasnym językiem przedstawić zasady funkcjonowania reklam oraz nasze pomysły na optymalizację.

Jeśli masz już konto, na początek wykonamy audyt Google Ads. To niezbędny element na start, abyśmy mogli opracować strategię optymalizacji w istniejących kampaniach Google ADS lub zaplanować utworzenie nowych.

Konfigurujemy Google Analytics, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Optymalizacją kont Google ADS Adwords naszych klientów zajmujemy się każdego dnia. Prowadzenie kampanii Google ADS jest dla nas codziennością, dlatego ciągle jesteśmy na bieżąco ze zmianami algorytmów oraz nowościami wypuszczanymi przez firmę w narzędziu.

Kampanie Google ads – od czego zaczynamy optymalizację?

Jeśli chcesz, aby Twoja kampania reklamowa w Google ADS była skuteczna, musisz zacząć od odpowiedniej optymalizacji. Gdzie należy zacząć? Oczywiście, od wykluczenia niechcianych słów kluczowych!

Wykluczenie wyszukiwanych haseł to podstawowy krok, który warto zrobić, zanim w ogóle zaczniesz swoją kampanię. Dzięki temu możesz uniknąć niewłaściwego wyświetlania Twoich reklam w wynikach wyszukiwania i oszczędzić sobie czasu i pieniędzy. Gdzie znaleźć takie hasła? Możesz skorzystać z planera słów kluczowych. To narzędzie wbudowane w reklamy google ads, pozwala zaplanować słowa kluczowe, grupy reklam i całe kampanie google adwords.

Przeglądając proponowane słowa kluczowe, skopiuj sobie te, które całkowicie nie pasują do Twojej firmy i usług. Później umieść je na liście wykluczających słów kluczowych.

Wykluczenia to haseł, które nie chcesz, aby Twoje reklamy były wyświetlane. Mogą to być słowa kluczowe, frazy lub całe kategorie. Dobrym przykładem są konkurencyjne marki lub produkty, którymi nie handlujesz.

Po uruchomieniu reklam, należy sprawdzić wyświetlane hasła, i wykluczyć kolejne niechciane słowa. A na pewno takie się pojawią. Po prostu Google to żywy organizm i nigdy nie przewidzisz, jakie frazy będą wpisywać internauci oraz z jakimi słowami, sam system Google adwords, powiąże Twoją stronę internetową i reklamy.

Pamiętaj, że skuteczne wykluczenia to klucz do sukcesu w Google ADS. Dzięki nim Twoje reklamy będą docierać tylko do odpowiednich osób, a Ty zaoszczędzisz pieniądze na kliknięciach, które nic nie przynoszą.

Optymalizacja kampanii google ads – kolejne kroki.

Jeśli wstępnie wykluczymy już większość niechcianych fraz, kolejnymi krokami, jest ulepszanie reklam tekstowych. Należy zgodnie z rekomendacjami dodać jak najwięcej sensownych nagłówków oraz opisów reklam. W miarę możliwości koniecznie dodaj też rozszerzenia, tj, dane kontaktowe, numer telefonu, opisy usług i dodatkowe wyjaśnienia. Obecnie w Google adwords królują elastyczne reklamy. Możesz je rozszerzyć o bardzo dużo różnych elementów. Kampanie google ads będą same się optymalizować, uwzględniając najskuteczniejsze elementy.

Zwykle ustawiając pierwszą kampanię, włączamy jako cel maksymalizację kliknięć. Po zdobyciu pewnego wolumenu odwiedzin, przechodzimy do maksymalizacji konwersji, później do maksymalizacji wartości konwersji oraz do docelowego ROAS’u. Są to również kolejne kroki optymalizacyjne które wyniosą kampanie google ads na wyższy poziom. Finalnie chodzi o to, by reklama google ads pozyskiwała jak najwięcej konwersji, przy możliwie najmniejszym koszcie.

Rekomendacje w Google ADS.

Od jakiegoś czasu w panelu kampanii google ADS widnieje sekcja z rekomendacjami. W tym miejscu system reklamowy google, procentowo pokazuje jak dobrze jest zoptymalizowana kampania. Oczywiście wynik tej optymalizacja kampanii, jest oceniany przez Google, ale nie koniecznie odzwierciedla stan rzeczywisty – a więc rzeczywiste wyniki dla reklamodawcy.

Mimo wszystko warto, korzystać z tych rekomednacji i uzyskać możliwie jak największy wynik. Jest to wynik jakości, który podnosi skuteczność całego konta. Inaczej mówiąc, możemy wygrywać aukcje reklamowe z innymi reklamodawcami przy niższych kosztach CPC, Finalnie reklama google ads będzie nas kosztować mniej, a jej skuteczność będzie lepsza.

W ustawieniach rekomendacji kampanii google ads, możemy ustawić automatyczne stosowanie. Jednak polecam robić to bardzo ostrożnie. Nigdy nie ustawiaj automatycznego stosowania do dodawania i usuwania słów kluczowych ani ustawiania stawek lub budżetów.

Ile czasu trwa optymalizacja Google ADS?

Optymalizacja kampanii Google Ads to proces, który trwa nieustannie przez cały okres trwania kampanii. Wymaga on ciągłej kontroli, analizy oraz wprowadzania zmian w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Pierwsze zmiany w kampanii powinny zostać wprowadzone już po kilku dniach od jej uruchomienia. Pozwoli to na weryfikację skuteczności wybranych słów kluczowych oraz przekonań reklamowych. Później, w zależności od wyników kampanii, zmiany należy wprowadzać co 2-3 tygodnie.

Ważne jest, aby optymalizacja kampanii była procesem ciągłym i nigdy nie została zaniedbana. Pozwoli to na uzyskiwanie coraz lepszych wyników, a koszty kampanii będą na pewno mniejsze.

Można śmiało powiedzieć, że kampanie google ads optymalizuje się podobnie do rzeźbienia w drewnie. Na początku artysta bierze do ręki siekierkę i robi duże, ostre cięcia. W kolejnym kroku, bierze duże dłuto i rzeźba (kampania google ads) zaczyna nabierać kształtu. Następnie bierze małe dłuto i pilnik, aby utworzyć „piekną” kampanie google ads.
Ostatecznie bierze papier ścierny różnej gradacji, by nadać rzeźbie połysk.

W przypadku kampanii google ADS, niestety praca ta nie ma nigdy końca. Google ciągle zmienia coś w swoich algorytmach. Również konkurencja nie śpi. Oczekiwania użytkowników – internautów ciągle się zmieniają. Także sam przedsiębiorca zbiera coraz więcej danych o klientach i ich zachowaniach oraz oczekiwaniach. Także oferta ciągle się zmienia. Wymaga to ciągłych zmian i optymalizacji kampanii google ads.

Można śmiało przyjąć, że jeśli dopiero rozpocząłeś wspólpracę z agencją Google ADS, to najważniejsze optymalizacje powinny zostać wykonane w pierwszych 3-6 miesiącach współpracy. Dopiero po tym czasie reklamy google ads zaczną działać poprawnie. Przestaną przepalać budżet reklamowy.

Pozycjonowanie strony a Google ADS

Jeśli Twoja strona internetowa jest pozycjonowana, to możesz uzyskać jeszcze lepsze efekty. Korzyści będą obopólne. Obniżysz koszty kampanii google, oraz poniesiesz skuteczność pozycjonowania. Z konta Google ADS, możesz pobrać dodatkowe słowa kluczowe, które warto pozycjonować.
Natomiast naturalnym wynikiem pozycjonowania powinna być optymalizacja stron docelowych w Twojej witrynie. Im lepsze dopasowanie słów kluczowych do treści stron docelowych tym lepszy wynik jakości a to = niższe koszty reklam.

Dlatego rekomendujemy wybór agencji Google ADS, która jednocześnie może być Twoją agencją SEO. Wtedy wszystkie działania będą zsynchronizowane i bardzo skuteczne.

W tym miejscu wspomnę pewną zasadę przytaczaną na szkoleniach przez specjalistów SEM:
1+1=3 tak jak SEO + ADS = sukces.
Z tego samego powodu jeśli budżet reklamowy na to pozwala, rekomendujemy jego podział między pozycjonowanie a Google ADS, zamiast wybrać tylko jedną z tych form reklamy.

Analiza branży pod kątem działań w Google Ads

Planując kampanie google ads, należy przeprowadzić analizę branży pod kątem udziału w reklamach Google. Kiedy już wykluczymy niepotrzebne frazy i słowa kluczowe, warto przejść do analizy branży pod kątem działań w Google Ads. W końcu, reklamy Google Ads to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w Internecie! Trzeba wiedzieć, jakie słowa kluczowe są najbardziej popularne w danej branży, jakie frazy są najczęściej wpisywane przez potencjalnych klientów w wyszukiwarki Google, a także jakie są najważniejsze linki sponsorowane. Wszystko po to, aby stworzyć idealną kampanię, która przyciągnie jak najwięcej zainteresowanych klientów i zapewni maksymalny zwrot z inwestycji.

Analizując branże, powinieneś również sprawdzić ich reklamy wyświetlane w Google.
Jak to zrobić? Możesz skorzystać z płatnych narzędzi takich jak SEMSTORM, lub pewnej ukrytej funkcji w samej wyszukiwarce Google.

Jeśli chcesz podejrzeć reklamy konkurencji, wystarczy, że znajdziesz jedną z ich reklam w Google i klikniesz na niewielki trójkącik przy adresie strony docelowej. I tu zacznie się magia.

Reklamy konkurencji w Google ADS

Możesz przejrzeć wszystkie reklamy konkurencji w Google ADS

Polecam Ci samemu poeksperymentować.

Reklamy google a Google Analytics?

Google Analytics to narzędzie, które może w znaczący sposób pomóc w optymalizacji kampanii Google Ads. Dzięki niemu możemy pozyskać informacje na temat ruchu na naszej stronie oraz sposobów, w jakie użytkownicy z niej korzystają.

Google Analytics pozwala, porównać reklamy google ads, z innymi źródłami ruchu. W branży mówi się, że dzięki temu możemy porównać kaloryczność ruchu. Analytics pozwala sprawdzić, czy reklamy google ads, sa skuteczne. Jaki generują współczynnik odrzuceń, a jaki współczynnik konwersji? Jeśli używamy wielu konwersji, możemy sprawdzić lub porównać wyniki dla każdej z nich. Możesz porównać poszczególne reklamy gooogle ze sobą nawzajem lub z innymi źródłami ruchu np. reklamami Facebook ADS lub mailingiem.

W kontekście kampanii reklamowych w Google Ads, szczególnie istotne są tzw. konwersje wspomagane. Konwersje wspomagane, to takie, w których wzięło udział więcej niż jedno źródło ruchu. Chodzi o to, że prawie nigdy w rzeczywistym świecie, nie dzieje się tak, że klient klika w tekst reklamy, i od razu dokonuje konwersji na naszej stronie. Zwykle odwiedza naszą witrynę jeszcze kilka razy, używając różnych sposobów dotarcia (inne reklamy, linki organiczne, bezpośrednie odwiedziny po wpisaniu adresu strony0. Przeczytaj więcej o konwersjach wspomaganych w tym artykule:

Co to są konwersje wspomagane?

Model atrybucji to z kolei sposób prezentacji konwersji wspomaganych. Na tej podstawie możemy ocenić, które kampanie lub słowa kluczowe były kluczowe w osiągnięciu celu końcowego, a co za tym idzie, w które warto zainwestować więcej środków. Więcej o modelach atrybucji pisałem w artykule Co to jest ROAS?

Wnioski płynące z analizy danych w Google Analytics mogą mieć kluczowe znaczenie dla optymalizacji konta Google Ads. Dlatego warto regularnie monitorować statystyki i dostosowywać nasze działania w oparciu o zebrane dane.

Rodzaje kampanii w Google Ads

Kampania Google ADS to nie tylko klasyczna reklama tekstowa, która wyświetla się w wynikach wyszukiwania, ale także wiele innych sposobów dotarcia do klientów. Dlatego warto poznać wszystkie rodzaje kampanii i zdecydować, która najlepiej nadaje się do promowania naszych produktów lub usług.

  1. Kampanie wyszukiwania – to najpopularniejszy typ kampanii w Google Ads. Polega na wyświetlaniu reklam tekstowych w wynikach wyszukiwania na podstawie wybranych słów kluczowych. Kampanie te najlepiej nadają się do pozyskiwania klientów, którzy są w fazie zakupowej.
  2. Kampanie Display – to kampanie, które wyświetlają się na stronach partnerów Google w formie banerów graficznych, tekstowych lub reklam wideo. Czyli kampanie w sieci reklamowej. Kampanie te są adresowane do klientów, którzy niekoniecznie poszukują naszych produktów lub usług, ale mogą być nimi zainteresowani.
  3. Kampanie remarketingowe – to kampanie, które są ukierunkowane na osoby, które wcześniej odwiedziły naszą stronę internetową, ale nie dokonały zakupu. Dzięki nim możemy przypomnieć naszą ofertę i przyciągnąć użytkowników z powrotem na naszą stronę. Reklamy te mogą wyświetlać się zarówno w sieci reklamowej, jak i w wynikach wyszukiwarki google.
  4. Kampanie produktowe – to kampanie, w których reklamy pojawiają się w wynikach wyszukiwania produktów w sklepach internetowych. Dzięki temu klient, który szuka konkretnego produktu, może od razu przejść na naszą stronę i dokonać zakupu. Reklamy te pojawiają się przede wszystkim w wynikach wyszukiwania, ponad wynikami tekstowymi. Zawierają miniaturkę produktu, jego nazwę, cenę i opinie, a także informację o tym w jakim sklepie internetowym jest dostępny dany produkt. Aby móc korzystać z tych reklam, musisz uruchomić konto Google Merchant Center. Tam przy pomocy Feeda produktowego, przesyła się regularnie informacje o produktach, ich cenach i stanach magazynowych. Po połączeniu Google Merchant Center z kontem Google ADS, możesz zacząć wyświetlać reklamy z produktami
  5. Kampanie w aplikacjach – to kampanie, które są wyświetlane w aplikacjach na urządzeniach mobilnych. Dzięki nim możemy dotrzeć do klientów, którzy korzystają z naszej aplikacji lub aplikacji konkurencji.
  6. Kampanie wideo – to kampanie, w których reklamy wideo wyświetlane są przed, w trakcie lub po wyświetleniu wideo w serwisie YouTube. Kampanie te są doskonałym sposobem na zwiększenie świadomości marki i przyciągnięcie nowych klientów. Generują stosunkowo niewielki koszt na jedno wyświetlenie.
  7. Kampanie Discovery to stosunkowo nowe rozwiązanie w Google Ads, które pozwala reklamować się w miejscach, w których użytkownicy nie szukają aktywnie produktów lub usług, ale mogą zainteresować się nimi w trakcie przeglądania różnych treści w sieci. Kampanie Discovery wykorzystują algorytmy Google, które w oparciu o dane z kont użytkowników dobierają dla nich odpowiednie reklamy. To daje ogromne możliwości dla marketerów, którzy mogą skutecznie dotrzeć do nowych klientów. Kampanie Discovery obejmują wiele formatów reklamowych, takich jak reklamy graficzne, reklamy wideo, karuzele i prezentacje. Ten rodzaj kampanii jest szczególnie skuteczny w przypadku produktów, które wymagają zainteresowania, jak i w przypadku nowych marek, które chcą zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.
  8. Kampanie Performance Max to jedna z najnowszych funkcjonalności w Google Ads. Pozwalają one na automatyzację i optymalizację kampanii reklamowych na wiele sposobów. Kampanie Performance Max łączą w sobie różne formaty reklam, takie jak reklamy graficzne, wideo i tekstowe, w jednej kampanii. Dzięki temu można skutecznie docierać do różnych grup odbiorców.Jednym z głównych atutów kampanii Performance Max jest ich automatyzacja. Google Ads wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do optymalizacji słów kluczowych i reklam i dobierania najlepszych formatów reklamowych. W ten sposób kampanie Performance Max są w stanie dostosowywać swoje działanie do zachowań użytkowników i ich preferencji.Kampanie Performance Max są dedykowane przede wszystkim dla dużych firm, które chcą osiągnąć skuteczne rezultaty w krótkim czasie. Dzięki automatyzacji, takie kampanie są w stanie zredukować czas potrzebny na ich zarządzanie, co pozwala marketerom skupić się na innych ważnych zadaniach. Kampanie Performance Max są także idealne dla firm, które chcą dotrzeć do nowych grup odbiorców lub zwiększyć swoją obecność w Internecie.Obecnie wszystkie kampanie produktowe inteligentne zostały przekonwertowane na kampanie Performance Max. Tu ważna informacja. Jeśli tak stało się również na Twoim koncie, absolutnie nie dodawaj żadnych rozszerzeń tj grafiki, filmy i teksty do tej kampanii. W przeciwnym wypadku, zacznie ona poza wyszukiwarką (i typowym działaniem kampanii produktowej) wyświetlać się również w sieci reklamowej, z wszystkimi wadami i dobrodziejstwami tej metody.
    Jeśli chcesz więc wypróbować Performacne Max, utwórz nową kampanię, z małym budżetem.

Dlatego przed rozpoczęciem kampanii w Google Ads warto dokładnie przeanalizować, który rodzaj kampanii najlepiej nadaje się do naszej strategii marketingowej i do grupy docelowej, którą chcemy osiągnąć.

Wybierając kampanię Google, najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą. Możesz na nas liczyć w tej dziedzinie.

Audyt Kampanii Google Ads

Audyt kampanii Google Ads to proces, który pozwala ocenić skuteczność i efektywność kampanii reklamowych prowadzonych w ramach Google Ads. W trakcie audytu przeprowadza się szczegółową analizę kampanii, sprawdzając wiele ważnych czynników, które wpływają na skuteczność kampanii reklamowej.

Pierwszym krokiem audytu jest przeprowadzenie analizy słów kluczowych i reklam tekstowych. W trakcie tego procesu sprawdza się, jakie słowa kluczowe są wykorzystywane w kampanii, jakie reklamy są wyświetlane i na jakie strony docelowe prowadzą. Weryfikuje się także, czy słowa kluczowe i reklamy są odpowiednio dopasowane, co wpływa na jakość wyników kampanii.

Kolejnym krokiem jest analiza struktury kampanii. Sprawdza się, jakie grupy reklamowe są tworzone, jakie słowa kluczowe są przypisywane do każdej grupy, jakie ograniczenia i ustawienia są używane w kampanii, czy też skutecznie wykorzystuje się różne rodzaje reklam (np. reklamy graficzne, reklamy tekstowe, reklamy produktowe).

W trakcie audytu należy również zwrócić uwagę na jakość i konwersję stron docelowych. Ważne jest, aby strony docelowe były dobrze zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek, szybko się ładowały i oferowały użytkownikom wartościową treść.

Analiza wyników kampanii to kolejny ważny element audytu. Sprawdza się, jakie koszty są ponoszone na kliknięcie i jakie jest ogólne ROI (zwrot z inwestycji) kampanii reklamowej. Zwraca się uwagę na liczbę kliknięć, liczbę konwersji, średni koszt kliknięcia oraz jakość wyników.

Podsumowując, audyt kampanii Google Ads to kompleksowa analiza każdego elementu kampanii reklamowej, która ma na celu poprawienie skuteczności i efektywności kampanii. Dzięki audytowi można zidentyfikować słabe strony kampanii i wprowadzić zmiany, które poprawią jej wyniki. Docelowo Audyt kampanii Google, powinien zawierać rekomendacje mające na celu podnieść skuteczność kampanii google ads.

Mierzenie konwersji w Google ADS

Agencja Google ADS to firma, która oferuje szeroki zakres usług związanych z kampaniami reklamowymi w wyszukiwarce Google. Jednym z najważniejszych aspektów takiej kampanii jest mierzenie konwersji. Konwersja to określona akcja, którą chcemy, aby użytkownik wykonał na naszej stronie internetowej. Może to być np. wypełnienie formularza, dokonanie zakupu, zapisanie się do newslettera lub pobranie pliku.

W celu mierzenia konwersji w Google ADS musimy najpierw zainstalować na swojej stronie internetowej kod śledzący. Następnie możemy ustawić konkretne cele, które chcemy osiągnąć i przypisać im wartość. Dzięki temu będziemy w stanie mierzyć skuteczność naszych kampanii i wdrażać odpowiednie optymalizacje.

Google ADS dla sklepów internetowych

Google Ads to idealne narzędzie dla sklepów internetowych, które chcą zwiększyć swoją sprzedaż w sieci. Kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google pozwalają na dotarcie do klientów, którzy szukają produktów, które oferuje sklep internetowy.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zwiększyć jego sprzedaż, to warto rozważyć kampanię Google Ads. Reklamy Google AdWords to skuteczne narzędzie, które pozwala dotrzeć do klientów, którzy aktywnie poszukują produktów lub usług w wyszukiwarce Google. Najskuteczniejszą formą reklamy dla e-commerce są reklamy produktowe, czyli tzw. PLA (Product Listing Ads). Reklamy te pojawiają się na samej górze wyników wyszukiwania i wyróżniają się wizualną prezentacją produktów oraz podstawowymi informacjami, takimi jak nazwa, cena i dostępność. Dzięki temu klienci mają możliwość zapoznania się z ofertą sklepu bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, co zwiększa szanse na kliknięcie w link i finalnie dokonanie zakupu. Reklamy tekstowe również są skuteczną formą reklamy w Google Ads dla e-commerce, jednakże reklamy produktowe są bardziej atrakcyjne wizualnie i przyciągają większą uwagę użytkowników.

Kampania Google ADS – jakie są rodzaje reklam?

Kampanie Google ADS pozwalają na wyświetlanie różnych rodzajów reklam w sieci wyszukiwania oraz na stronach partnerów Google. Rodzaj reklamy, który wybierzemy, będzie zależał od celu naszej kampanii i grupy docelowej.

Najpopularniejsze rodzaje reklam w Google ADS to:

  1. Linki sponsorowane – reklamy wyświetlane na górze i na dole wyników wyszukiwania, oznaczone jako „reklama”.
  2. Reklamy w sieci wyszukiwania – wyświetlane w wynikach wyszukiwania, na przykład pod tytułem „reklama”. Mogą być w formacie tekstowym lub graficznym.
  3. Reklamy w sieci reklamowej Google – wyświetlane na stronach internetowych należących do partnerów Google. Mogą być w formacie tekstowym, graficznym lub wideo.
  4. Reklamy w aplikacjach mobilnych – wyświetlane w aplikacjach mobilnych, na przykład podczas korzystania z gier lub innych aplikacji.

Gdzie wyświetlają się reklamy w Google ADS?

Reklamy Google ADS wyświetlają się w różnych miejscach w sieci wyszukiwania i na stronach partnerów Google. Najczęściej reklamy są wyświetlane na górze i na dole wyników wyszukiwania oraz na stronach internetowych związanych z danym tematem.

Reklamy w Google ADS wyświetlają się na różnych platformach. Najważniejsze z nich to:

  • Sieci wyszukiwania – reklamy wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google
  • Sieci reklamowe – reklamy wyświetlane na stronach partnerskich Google, w tym w serwisie YouTube
  • Gmail – reklamy wyświetlane w skrzynce odbiorczej użytkownika
  • Google Maps – reklamy wyświetlane na mapie oraz w aplikacji Google Maps

Kiedy spodziewać się pierwszych efektów Google ADS?

Czas, w którym możemy spodziewać się pierwszych efektów naszej kampanii Google ADS, zależy od wielu czynników, takich jak ilość konkurencji w branży, budżet kampanii czy jakość wybranych słów kluczowych. W większości przypadków pierwsze efekty możemy zobaczyć już po kilku dniach od uruchomienia kampanii. Pisząc o efektach, mam tu na myśli pierwsze kliknięcia. Ilość konwersji (czyli np. maili z zapytaniem o ofertę, zamówień czy też połączeń telefonicznych) będzie zależeć od wielu różnych czynników. Ale jeśli Twoja oferta jest atrakcyjna a strona dobrze zbudowana, możesz spodziewać się pierwszych konwersji już od samego początku działania reklam. Później będzie ich tylko więcej.

Olinet – oferta kampanii Google ADS.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami w zakresie google ads, zadzwoń: +48 793 933 953 lub napisz na naszego maila: kontakt@olinet.pl
Prowadzimy skuteczne kampanie google ADS.

Rozpoczynamy współpracę już od budżetów 1000 PLN, ale nie boimy się też kont reklamowych wydających 50 000 PLN miesięcznie.

Nasza prowizja zaczyna się od 20% wydanego miesięcznego budżetu i procent ten maleje wraz ze wzrostem wydatków. Istnieje również możliwość rozliczania się od efektów tj ilość lub wartość konwersji.