Nastąpiła bezprecedensowa sytuacja – Google oficjalnie za pośrednictwem konta na tweeterze wczoraj zapowiedziało aktualizację algorytmu wyszukiwarki. Jest to niebywałe, ponieważ dotychczas Google nigdy nie zapowiadał zmian w algorytmach.

Google June Core Update – 3 June 2019

Oficjalne stanowisko jak dotąd w tej sprawie, było takie, że Google robi każdego roku kilkaset mniejszych i większych aktualizacji algorytmu rocznie i czasem może się zdarzyć, że kilka zmian skumuluje się w jednym czasie. Zazwyczaj, dopiero po tygodniu od większej aktualizacji środowisko SEO dowiadywało się co się stało. Zazwyczaj była to głęboka analiza i dedukcja największych graczy SEO z rynku anglojęzycznego. Przedstawiciele Google dopiero po publikacji tych analiz rynku SEO bardzo dyplomatycznie potwierdzali lub zaprzeczali niektórym wysnutym wnioskom.

Dziś mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. Wczoraj (02.06.2019) na Twiterze Google mogliśmy przeczytać:

Tomorrow, we are releasing a broad core algorithm update, as we do several times per year. It is called the June 2019 Core Update. Our guidance about such updates remains as we’ve covered before.

Please see this tweet for more about that:

Aktualizaja algorytmu google 06.2019

Czego dokładnie dotyczy aktualizacja? Update nazwany aktualizacją czerwcową to duża aktualizacja po której należy spodziewać się dużych zmian w SERP’ach. Ta obszerna aktualizacja ma poprawić „zrozumienie” wyszukiwanych fraz przez google, a co za tym idzie zrozumienie treści stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania. Co to przyniesie w praktyce? Najpewniej zobaczymy dziś i w nadchodzących dniach. bądź na bieżąco czytając mojego bloga!

Czerwcowa aktualizacja a nowe wytyczne dla Raterów Google z maja 2019

Czy aktualizacja ma związek z niedawno opublikowanymi odświeżonymi wytycznymi dla raterów Google z 16 maja 2019? Całkiem możliwe.
Ostatnia duża aktualizacja algorytmu która mocno wpłynęła na wyniki wyszukiwania – sierpniowa medyczna aktualizacja miała miejsce … w sierpniu po publikacji wytycznych dla raterów z 20 lipca 2018.

Jeśli dbasz o SEO swojej strony zgodnie z wytycznymi Google, możesz spać spokojnie.. Łatwo powiedzieć 🙂 Obserwujemy przebieg wydarzeń.

Czy powinieneś coś zrobić w związku z tą aktualizacją? Najbezpieczniej będzie zaczekać! Wdrożenie aktualizacji we wszystkich Serpach zajmuje zazwyczaj od 7 do 10 dni. Dopiero po tym czasie będzie można wyciągnąć jakieś racjonalne wnioski i podjąć działania jeśli będą potrzebne.

Jeśli zauważysz dziś lub w nadchodzących dniach, że Twoja strona spada w wynikach wyszukiwania – sprawdź jakie strony Cię wyprzedziły. Potem je przeanalizuj. Spróbuj zrozumieć, dlaczego Google uznał te strony za lepsze dla danego wyszukiwania. Wprowadź niezbędne poprawki na swojej stronie.

Wkrótce więcej informacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o czerwcowej aktualizacji z czerwca 2019? Napisz do mnie – kontakt@olinet.pl

Jeśli już zauważyłeś jakieś zmiany w wynikach wyszukiwania które obserwujesz – możesz napisać w komentarzu co się zmieniło.