Dnia 9 lipca Google wdrożył długo obiecywany Speed Update. Czas ładowania strony stał się kolejnym czynnikiem rankingowym w mobilnej wyszukiwarce. Aby nie odnotować spadku w pozycji w mobilnym rankingu, koniecznie zadbaj o wysoką wydajność swojej strony internetowej i dobry page speed!

Czym jest Speed Update?

Page Speed już od dawna jest brany po uwagę w wynikach wyszukiwania na komputerach czy laptopach. Najnowszy Speed Update dotyczy więc jedynie mobilnej wyszukiwarki Googla. Oznacza to, że pod lupą znalazł się czas ładowania Twojej witryny na smartfonie lub tablecie. Witryny, które wcześniej królowały na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania, mogą szybko stracić swoje pozycje jeśli nie zadbają o błyskawiczny czas ładowania.

Google obiecuje, że Speed Update nie spowoduje dużej rewolucji w mobilnym rankingu. Oczywiście najwolniejsze strony spadną na niższe pozycje w mobilnych wynikach wyszukiwania. Jednak należy pamiętać, że page speed to jedynie jeden z wielu czynników branych pod uwagę przez boty Google. Dlatego niektóre serwisy – pomimo słabej wydajności – mogą nadal utrzymać swoje wysokie pozycje dzięki swoim wartościowym treściom.

Optymalizacja na korzyść szybszego ładowania

W jaki sposób możesz sprawdzić jak wydajna jest Twoja witryna? Pomóc Ci mogą aplikacje takie jak PageSpeed Insight lub Test My Site with Google. Jeśli Twój wynik nie będzie zadowalający, aplikacje krok po kroku wskażą Ci jakie zmiany powinieneś zastosować. Ponadto, narzędzie Test My Site pokaże Ci szacunkową utratę użytkowników spowodowaną właśnie wolnym ładowaniem witryny.

Podczas optymalizacji czasu ładowania strony www, zwróć uwagę na:

  • wybór dobrego, zaufanego hostingu,
  • uporządkowanie kodu źródłowego,
  • zmniejszenie rozmiaru plików graficznych,
  • poziom wykorzystania pamięci podręcznej przeglądarki,
  • wyeliminowanie niepotrzebnych przekierowań,
  • odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wtyczek na stronie.

Zamierzasz zoptymalizować swoją stronę pod kątem czasu ładowania? To zadanie możesz powierzyć ekspertom! Skontaktuj się z teamem Olinet i popraw swoje pozycje w wynikach wyszukiwania!

Pamiętaj, że poprawa czasu ładowania strony wpływa nie tylko na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Zmniejszy także współczynnik odrzuceń – nawet najbardziej niecierpliwi internauci z zadowoleniem będą korzystać z Twojej strony internetowej!