+48 783 933 953 kontakt@olinet.pl

Pozycjonowanie stron Satelit

Na czym to polega? Strona satelita to strona którą pozycjonujemy zamiast strony docelowej.Chodzi o to aby klient trafił z wyszukiwarki najpierw na stronę satelitę, a dopiero potem na stronę docelową. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w wielobranżowych sklepach internetowych – gdzie trudno jest uzyskać wysoką pozycję dla każdego produktu czy kategorii.

Satelita jest to schludna i ładna strona najczęściej skupiająca się na jakimś produkcie, usłudze lub kategorii ze sklepu internetowego (grupa podobnych produktów). Dzięki temu, że mamy dodatkową stronę możemy dobrać domenę, tak by zawierała słowa kluczowe. Poza tym satelita powinna być możliwie jak najprostsza – dzięki ograniczeniu efektów javascript i CSS (mniejsza liczba plików i mniej kodu). Pozwoli to na szybsze wczytywanie strony oraz lepszą indeksację przez Google.

Treść satelity zależy od branży w której się obracamy, ale najczęściej będzie ona informować o produktach lub bezpośrednio je reklamować i rekomendować. Wszystko musi być ułożone i napisane w logiczny i przyjemny do czytania sposób. Trzeba pamiętać, że to właśnie ocena przez klienta tej strony będzie wpływać na dalszą decyzję o przejściu do sklepu i zakupie. Poza tym Google też lubi przejrzyste strony nie przeładowane słowami kluczowymi – ale naturalne i przyjazne dla użytkownika.

Ważnym elementem są linki kierujące ze strony satelity do witryny docelowej. Są to linki no-follow. Celem przecież nie jest podnoszenie pozycji strony do której linkujemy. Nie chcemy też osłabiać wartości naszej satelity. Dlatego najczęściej tworzy się przyciski w rodzaju “zobacz w sklepie” albo “kup w sklepie”.

Pozycjonowanie satelitarne

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w tym formularzu, oraz na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych przez Olinet.pl na podany powyżej adres e-mail.

Dane osobowe przekazane za pośrednictwem powyższego formularza są niezbędne do kontaktu w sprawie przedstawienia oferty. Dane te są przetwarzane wyłącznie w obrębie firmy Olinet - nie zostaną przekazane żadnemu innemu podmiotowi.